در یک رابطه زناشویی سالم و پایدار، جلب محبت شوهر از اهمیت بسیاری برخوردار است. برای همسرانی که می‌خواهند رابطه عاشقانه خود را بهبود بخشند و محبت شوهر خود را جلب کنند، روش‌هایی وجود دارد که در این مقاله به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. این روش‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا ارتباط عمیق‌تری با همسر خود برقرار کنید و روابط زناشویی خود را تقویت کنید.

بیشتر جوانان با علاقه ازدواج کرده و در اوایل ازدواج حس عشق خاصی را تجربه می کنند اما این احساسات همیشگی نیستند و به مرور زمان ممکن است کمرنگ شوند. در این مواقع، هر یک از زوجین تلاش می کند تا عشق و علاقه اولیه را با روش های مختلفی از جمله خرید هدیه به حالت قبل بازگردانند، علاقه خود را به طرف مقابل نشان دهند تا یک ارتباط صمیمانه بینشان برقرار گردد. در ادامه این مطلب با روش های جلب محبت شوهر آشنا خواهید شد.

جلب محبت شوهر

باید بدانید که روش های جلب محبت شوهر در رفتار شخص ریشه دارد. در در زندگی مشترک، ممکن است به دلیل بروز مشکلات یا موقعیت هایی خاص، بین زن و شوهر فاصله‌ای به وجود آید. عوامل زیادی از جمله خستگی، استرس، مشغله زیاد و همچنین عدم علاقه بر روابط و زندگی زناشویی تأثیرگذار است.

راهکارهای جلب محبت شوهر

اگر به تازگی وارد روابط زناشویی شده اید یا پس از گذشت چند سال از زندگی مشترک به دنبال راهکار و روش های جلب محبت شوهرتان هستید با ما همراه باشید. در نظر داشته باشید که زوجین می‌توانند برای بهبود رابطه خود به متخصصین حوزه زوج درمانی مراجعه کنند.

 1. عشق خود را نشان دهید.

مردان قدرت ذهن خوانی ندارند و اگر عشق خود را نشان ندهید، ممکن است شوهرتان احساس کند که شما را خوشحال نمی کند. بنابراین، سعی کنید که عشق خود را به او نشان دهید، با گفتن اینکه چقدر برای شما مهم است یا با انجام کارهای کوچکی که او را خوشحال می کند. روی آینه حمام بنویسید «دوستت دارم» یا چند اسکناس عاشقانه در جیب یا کیف پولش بیندازید. وقتی آن را پیدا کند شگفت زده می شود و لبخندی بر لبانش نقش می بندد. این اعمال کوچک عاشقانه همچنین به او این امکان را می دهد که بداند وقتی او در اطراف شما نیست اغلب به او فکر می کنید.

 1. برای او غذا بپزید.

برای تحت تاثیر قرار دادن شوهر، غذای مورد علاقه اش را بپزید. او هر چیزی را که بپزید دوست دارد، اما تلاشی که برای آن انجام می دهید برای او اهمیت بیشتری خواهد داشت.

 1. درباره علایق او بیاموزید.

ممکن است همسر شما از پیاده روی، سفرهای جاده ای یا تماشای فیلم لذت ببرد. علائق او هرچه که باشد، از او بخواهید که در مورد آن ها به شما بگوید. زوجین می‌توانند برای شناخت علائق خود از کمک یک متخصص حوزه مشاوره خانواده نیز بهره‌مند شوند.

 1. برای تعطیلات آخر هفته برنامه ریزی کنید.

اگر به این فکر می‌کنید که چگونه شوهرتان را تحت تأثیر قرار دهید، ممکن است بخواهید راه‌ های جدیدی را کشف کنید. گاهی اوقات تنها چیزی که نیاز دارید، تغییر در محیط است تا کمی عشق را به رابطه خود بازگردانید. اگر می توانید، سفر به یک مکان رمانتیکی برنامه ریزی کنید. یک اتاق در یک هتل یا اقامتگاه رزرو کرده و شوهرتان را غافلگیر کنید. یکی از مواردی که در مشاوره پیش ازدواج زوجین مورد بررسی قرار می‌گیرد علائق و تفریحات مشترک آن‌ها است.

 1. معاشقه با همسر را فراموش نکنید.

معاشقه با شوهرتان یک راه کوچک برای بازگرداندن محبتی است که زمانی به طور طبیعی بین شما بوده و در حال حاضر بعد از گذشت مدتی کم رنگ شده است. می‌توانید برای او پیام‌ های عاشقانه بفرستید یا وقتی کسی در اطراف نیست، او را ببوسید.

 1. با هم یک فیلم عاشقانه تماشا کنید.

اگر شوهرتان روز کاری طولانی داشته و به دنبال راهی برای آرامش است، تماشای یک فیلم با هم ایده خوبی خواهد بود. وقتی او به خانه می آید، با او شام بخورید و سپس هر دو می توانید فیلمی را که شوهرتان انتخاب می کند، تماشا کنید. دست او را بگیرید و با هم فیلم را تماشا کنید. شام و یک فیلم می تواند به همان اندازه که بیرون از خانه عاشقانه است، در خانه هم رمانتیک باشد. در واقع، می تواند بسیار صمیمی تر نیز باشد.

 1. با همسرتان ارتباط برقرار کنید.

بهترین راه برای ماندگاری طولانی هر رابطه، برقراری ارتباط است. با شریک زندگی خود صحبت کنید – گفتگوی صادقانه داشته باشید. با او در مورد احساسات خود آشکارا صحبت کنید. اگر هر دوی شما نمی توانید به هم زمان بدهید، در مورد آن صحبت کنید. بحث کنید که چگونه می توانید برای هر کدام وقت بگذارید. همیشه ممکن است چیزهای دیگری به رابطه شما وارد شود، اما این وظیفه شماست که هرگز اجازه ندهید آن چیزها بر روابط شما تأثیر بگذارد. با شریک زندگی خود ارتباط برقرار کنید؛ برای او وقت بگذار گفتگوی باز به هر دوی شما کمک می کند تا بفهمید چقدر یکدیگر را دوست دارید.

 1. بهداشت شخصی را رعایت نمایید.

به طور منظم دوش بگیرید، لباس تمیز بپوشید و همچنین بهداشت دهان و دندان را رعایت نمایید. ممکن است نسبتاً واضح به نظر برسد، اما مراقبت از خود باعث می شود همسرتان بیشتر به سمت شما گرایش پیدا کند. البته این به هر دو نفر است، بنابراین مطمئن شوید که شوهرتان همان کارهایی را که شما انجام می دهید، انجام دهد.

 1. از او تعریف کنید.

به چیزهای کوچکی که در مورد شوهرتان دوست دارید توجه کرده و مرتباً از او تعریف کنید. حتی اگر چیزی به سادگی آوردن مواد غذایی به خانه بدون درخواست شما باشد، قدردان دقت او باشید. اگر پیراهنی را که دوست دارید می پوشد، از ظاهرش تعریف کنید. این چیزهای کوچک روز او را زیبا کرده و باعث می شود به شما فکر کند.

 1. مثبت و خوش بین باشید.

افراد مثبت گرا، گرما و شادی را تراوش می کنند که برای اطرافیانشان جذاب است. مثبت بودن به طور خودکار شوهرتان را بیشتر به سمت شما جذب می کند.

 1. کلمات خود را با همدلی بیان نمایید.

اغلب همسرانی که برای مدت طولانی با هم بوده اند ممکن است فراموش کنند که شریک زندگی آنها قبل از هر چیز انسان است. کلمات تند اغلب منجر به دعوا بین همسران می شود که اوضاع را بیشتر وخیم می کند. در عوض، یاد بگیرید که با همدلی ارتباط برقرار کنید.

 1. بهترین دوست او باشید

به عنوان همسر او، شما نزدیک ترین همراه شوهرتان در زندگی هستید و نقش بزرگی دارید. با درک اینکه شما نه تنها همسر او بلکه بهترین دوست او هستید، خواهید فهمید که چگونه با مرد خود رفتار کنید. با او خوش بگذرانید، با او شوخی کنید، بخندید، کارهای احمقانه انجام دهید، در صورت نیاز او را تشویق کنید، وقتی خوب کار کرد از او تعریف کنید و اگر این چیزی است که او نیاز دارد در سکوت کنارش باشید. با بودن تنها فردی که می تواند با او کاملاً آزاد باشد، شوهرتان بیش از پیش به شما میل و نیاز خواهد داشت.

 1. به “زمان تنهایی” او احترام بگذارید.

اگر می‌پرسید «چگونه شوهرم را تحت تأثیر قرار دهم؟»، اولین قدم احترام گذاشتن است. شما ممکن است همه چیز او باشید، اما مردان نیاز دارند گاهی اوقات تنها باشند یا با دوستان خود وقت بگذارنند. ممکن است این مسئله برای شما خوشایند نباشد اما همسرتان به آن نیاز دارد و در این صورت شما را بیشتر دوست خواهد داشت و از شما قدردانی خواهد کرد که به اندازه کافی درک می کنید و به او اجازه می دهید وقت خود را داشته باشد.

 1. هرگز از رابطه جنسی غافل نشوید.

با هم دوش بگیرید، در رابطه با نیازها و انتظارات خود در رابطه جنسی با همسرتان صحبت کرده و در مورد جزئیات و ایده های خلاقانه که منجر به بهبود رابطه شما و همسرتان می شود، مشورت کنید. به عنوان مثال می توانید از شمع و گل های طبیعی برای افزایش جذابیت اتاق خواب و محیط خود استفاده نمایید. شما می‌توانید از مشورت‌های متخصصین حوزه سکس تراپی هم کمک بگیرید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *