مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور

مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور می‌تواند گزینه مناسبی باشد برای ایرانیانی که به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند ولی ترجیح می‌دهند برای مشاوره‌های روانشناسی از متخصصان فارسی‌زبان کمک بگیرند. این افراد ممکن است سطح زبانشان در کشور مقصد هنوز به حدی نرسیده باشد که بتوانند از کمک مشاوران آن کشور استفاده کنند؛ یا حتی اگر سطح زبان کاملا بالایی هم داشته باشند ترجیح بدهند با مشاورانی در ارتباط باشند که به زبان مادری‌شان مکالمه کنند.

همانطور که می دانید فشارها و مشکلات روحی روانی در جامعه فعلی به علت مشکلات مختلفی از جمله مسائل رفاهی، اقتصادی، عاطفی و شغلی به شکل روزافزون در حال افزایش است. متاسفانه گاه این نوع فشارها برای افرادی که از کشور خود دور می شوند به مراتب بدتر می باشد. به همین دلیل است که نقش مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور حائز اهمیت می شود.

ایرانیانی که قصد مهاجرت دارند یا اقدام به مهاجرت کرده اند اغلب با چالش‌ هایی روبه رو می شوند. این مسائل و چالش ها عبارتند از دوری از خانواده و دوستان نزدیک، مشکل در سازگاری با فرهنگ و زبان جدید، یافتن شغل و خانه، مواجهه با نژادپرستی و غیره. همه این عوامل می توانند تأثیرات منفی بر سلامت روان و رفاه افراد داشته و آن ها را در دام افسردگی بیاندازد.

اگر چه از دید اکثر افراد مهاجرت بسیار لذت بخش است اما مهاجرت جنبه های تلخ و منفی نیز دارد که غیر قابل انکار می باشد. تحمل دوری از خانواده، محیط، وطن، خانه و دوستان و آشنایان و همچنین کنار آمدن با آن ها می‌تواند منجر به افسردگی و یا ناامیدی گردد. بنابراین می توان نتیجه گرفت که مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور مفید بوده و دارای اهمیت فراوانی است. مثلا مشاوره افسردگی با ایرانیان خارج از کشوری که درگیر افسردگی هستند می‌تواند یاری‌دهنده باشد. از این رو در این مطلب به این موضوع می ‌پردازیم.

مشاوره یک تخصص روانشناختی بوده و شامل تحقیقات و فعالیت­های کاربردی در زمینه فرآیند مشاوره، آموزش و پیشرفت در مشاوره شغلی، پیشگیری و سلامت است. مشاوره یک تلاش مشترک بین مشاور و شخص رجوع کننده است. مشاوران حرفه ای به افراد کمک می کنند تا اهداف و راه حل های بالقوه را برای مشکلاتی که باعث آشفتگی عاطفی می شوند شناسایی کنند، به دنبال بهبود مهارت های ارتباطی و مقابله ای بوده و همچنین به ارتقا و تقویت عزت نفس؛ و تغییر رفتار و سلامت روانی مطلوب کمک می‌کند.

جلسات مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور

جلسات مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور

خوشبختانه جلسات مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور به صورت آنلاین است که کار را برای اکثر افراد راحت تر می کند. این نوع از جلسات مشاوره، به صرفه جویی در وقت و زمان کمتری کمک کرده و موجب می شود اشتیاق بیشتر فرد برای ادامه دادن به جلسات می گردد.

از سمت دیگر افراد می توانند در هر مکانی که احساس راحتی بیشتری دارند، جلسات مشاوره فردی را انجام دهند. استفاده از این جلسات غیرحضوری، برای تعداد زیادی از افراد به ویژه افرادی که با کار با تکنولوژی آشنا هستند، بهتر است. در جلسات مشاوره بسیاری از افراد با مشاورشان بهتر ارتباط برقرار کنند و احساس امنیت بیشتری دارند. این امر کمک چشمگیری به پیشرفت روند درمان می کند.

اهمیت مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور

از جهات بسیار زیادی مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور حائز اهمیت است. به دلیل این که ایرانیان ساکن خارج از کشور، در فرهنگ ایرانی رشد کرده اند، برای بیان احساسات و شرایط زندگی به یک مشاوره غیر فارسی زبان دچار مشکل می شوند. در ادامه این مطلب دلایل اهمیت مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور مورد بررسی قرار خواهد گرفت:

 1. تفاوت فرهنگی

بزرگترین مسئله ‌ای که افراد پس از مهاجرت با آن روبرو می ‌شوند، تفاوت فرهنگی است. شخص برای وفق دادن خود با فرهنگ جدید نیازمند زمان، صبر و عدم داشتن تعصب ‌های عقیدتی است. متاسفانه افراد زیادی به ویژه زوج‌های جوان مقیم خارج از ایران بشدت آسیب پذیر هستند. بهترین راهکار در این شرایط زوج درمانی و صحبت با یک مشاور ایرانی و فارسی زبان است.

 1. دوری از خانواده

دلتنگی و افسردگی ناشی از دوری از خانواده و دوستان در ایران است. پس از مهاجرت تا چند سال این موضوع کیفیت زندگی فرد را تحت تاثیر قرار داده و می تواند بر کار، تحصیل و روابط عاطفی شخص اثرات سوئی برجا بگذارد.

 1. مشکلات اقتصادی

مشکلات مالی یکی دیگر از مسائلی است که ایرانیان ساکن خارج از ایران پس از مهاجرت با آن رو به رو می شوند و تا زمانی که به شرایط پایداری برسند، ادامه خواهد داشت. متاسفانه بسیاری از زوجین به دلیل مشکلات این مشکلات و عدم همکاری با همسرشان در شرایط جدید دچار مشکل شده و گاهی به مرحله طلاق می ‌رسند. مشاوره طلاق می‌تواند برای این افراد مفید واقع شود.

 1. اضطراب ناشی از شروع جدید

هر تغییر جدیدی در زندگی فرد به طبع منجر یه ایجاد هیجان و استرس در او شده به ویژه مهاجرت به خارج از کشور. مهاجرت یک تغییر بزرگ و استرس زا در زندگی فرد است که فشارهای روحی و روانی فراوانی را برای فرد به همراه دارد. عوامل استرس زا در این شرایط عبارتند از نگرانی در مورد آینده، ترس از شکست و غیره. در این شرایط به کمک یک روانشناس می ‌توانید اوضاع را کنترل کرده و استرس‌ و اضطراب را مدیریت نمایید.

فواید مراجعه به مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور

یافتن یک مشاور حرفه‌ای و متخصص در زمینه ای که شما مایل به دریافت مشاوره هستید می تواند یک معضل بزرگ به حساب بیاید. مراجعه به مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور که با مشکلات فراوانی رو به رو هستند فواید و مزایای زیادی دارد. مشاوره روانشناسی برای ایرانیان خارج از کشور به جهت پیشگیری و مدیریت استرس به خصوص در این موقعیت خاص و استرس زا بسیار مفید است و باعث می شود تا در یک محسط امن و خصوصی قرار بگیرید، کیفیت زندگی خود را بهتر کنید و از این مشکلات رها گردید.

یکی از رویکردهای مناسب در این زمینه دریافت مشاوره آنلاین می باشد. بیشتر مطالعات نشان می دهند که مشاوره آنلاین و از راه دور هم می تواند مانند درمان حضوری تاثیر مثبت داشته باشد به ویژه برای افرادی که مایلند با مشاوران داخل کشور جلسات درمانی داشته باشند. مشاوره آنلاین برای ایرانیان خارج از کشور مزایای زیادی دارد از جمله:

 • کاهش هزینه

  مشاوره انلاین به افراد کمک می کند تا در هزینه های درمانی خود صرفه جویی نمایند. با توجه به اینکه برای شرکت در جلسات آنلاین نیازی به رفتن به مراکز روانشناسی نیست، بنابراین هزینه‌ های درمانی کاهش می یابد. از سمت دیگر افرادی وجود دارند که به علت ناتوانی های جسمی، نمی توانند از درمان های سنتی استفاده کنند و در جلسات آنلاین حضور می یابند.

 • بهبود حریم خصوصی

  افرادی که مایل به دریافت مشاوره روانشناسی به صورت آنلاین هستند، این جلسات را در یک مکان خصوصی و امن مانند منزل یا محیط کار شخصی برگزار کرده و مجبور نیستند در کلینیک ها و در صف انتظار بنشینند و این موضوع، نگرانی های شخص را در خصوص حفظ امنیت و حریم خصوصی، کاهش می دهد. گزارشات نشان می دهند که افراد درمان شده از طریق مشاوره آنلاین بسیار راضی بوده اند.

 • انعطاف پذیری در زمان بندی

  برنامه ریزی جهت دریافت مشاوره آنلاین برای درمانگر و شخص، بسیار راحت و آسان تر از دریافت وقت برای درمان حضوری است. مشاوره آنلاین در زمان هایی که کلینیک روانشناسی دایر نیست هم انجام پذیر می باشد. از نظر کاهش زمان و وقت هم برای فرد بسیار بهتر است. از سمت دیگر اختلاف ساعتی که بین ایران و کشوری که به آن مهاجرت کرده اید، وجود دارد با این نوع مشاوره برطرف می گردد. مشاوره آنلاین برای ایرانیان خارج از کشور به علت کاهش محدودیت در زمان و مکان، بسیار مفید است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *